Invitație la Sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului

Iubiți frați și surori întru Hristos,

Vă invităm luni, 15 august 2022, cu mare bucurie în suflet, la sărbătoarea închinată Maicii Domnului la Mănăstirea ”Sfânta Treime” Măgina, din jud. Alba.

Cei prezenți la această sărbătoare vor avea șansa deosebită de a se închina icoanei care reprezintă Adormirea Maicii Domnului. Icoana este pentru prima dată adusă în mănăstirea noastră și expusă spre închinare numai în perioada postului, 1-15 august.

Cu acest minunat prilej ne-am bucura să fiți părtași dimpreună cu noi la momentele duhovnicești ale acestei binecuvântate sărbători.

Programul slujbelor religioase din ziua de 15 august 2022, va cuprinde:

Ora 8.00 – Acatistul Adormirii Maicii Domnului

Ora 9.00 – Ceasurile I, III și VI

Ora 10.00 – Sfânta Liturghie

Răspunsurile liturgice vor fi date de corul Parohiei ”Sfântul Nicolae” – Măgina.

Vă așteptăm cu multă dragoste la hramul Mănăstirii “Sfânta Treime” Măgina, să vă alăturați în comuniune de rugăciune, slăvind pe Dumnezeu cel unit în Treime, Tatăl, Fiul si Duhul Sfânt.

Stareț,

Protos. Crucianu Ioan Serafim